Вищий антикорупційний суд стягнув на користь держави продукцію та сировину вартістю понад 2 млрд гривень, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска
Про це повідомляє пресслужба СБУ 7 квітня.

Так, Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін'юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.
«Йдеться про понад 550 тис. тонн бокситів і глинозему, який був виготовлений в Україні ще до початку повномасштабної війни. З того часу вони зберігалися на складах Миколаївського глиноземного заводу, що раніше належав росіянину», – написав він.
Повідомляється, що цю продукцію використовували на російських заводах олігарха для виплавки алюмінію, з якого виробляють складові до балістичних ракет, бойових дронів та радіолокаційних систем.
У СБУ нагадали, що Дерипаска входить до найближчого оточення путіна і є одним із головних «спонсорів» війни росії проти України.
За матеріалами справи, націоналізовані боксити та глинозем належали йому через підконтрольну компанію, зареєстровану в одній із країн Євросоюзу. Ця комерційна структура виступала формальним замовником продукції Миколаївського заводу для подальшого реекспорту на російські підприємства.
Нагадаємо, у січні цього року суд наклав арешт на вказану партію промислової продукції та сировини, якими володів Дерипаска.
У лютому 2023 року ВАКС також ухвалив рішення у справі про конфіскацію на користь держави активів російського олігарха Олега Дерипаски, розташованих на території України.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»