Трамп підписав указ про спрощення експорту американської зброї

Читать на русском
Президент США Дональд Трамп підписав указ про спрощення експорту американської зброї за кордон, доручивши переглянути чинні правила.
Фото: getty imagess

Президент США Дональд Трам} у середу, 9 квітня, підписав виконавчий указ, що передбачає перегляд правил експорту військової техніки, аби полегшити продаж американської зброї за кордон.

Про це повідомляє Reuters.

Трамп може спростити експорт американської зброї – ReutersПрезидент США Дональд Трамп планує пом'якшити правила експорту американського озброєння. Зміни стосуватимуться погодження продажів із Конгресом.

Як пояснив радник Білого дому Вілл Шарф, чинна система затвердження військових продажів союзникам США є неефективною та непослідовною. Указ доручає Міністерству оборони, Державному департаменту та іншим відомствам переглянути ці правила для прискорення процесу та збільшення доходів оборонної промисловості США.

Очікується, що цей крок сприятиме зростанню прибутків провідних американських оборонних корпорацій, таких як Lockheed Martin, RTX та Boeing.

Під час першого президентського терміну Трамп неодноразово висловлював невдоволення затримками у Конгресі щодо погодження військових контрактів — зокрема через застереження щодо прав людини. У 2019 році він оголосив надзвичайний стан через напруженість з Іраном і продав понад $8 млрд зброї Саудівській Аравії, ОАЕ та Йорданії в обхід Конгресу.

Крім того, новий указ також запускає загальний перегляд програм держзакупівель Пентагону з метою модернізації структури закупівель і оцінки ефективності витрат.

Нагадаємо, у середу, 2 квітня, президент США оголосив про запровадження взаємних мит для країн усього світу та початок «торговельної війни». Для КНР було запроваджено 34% на додаток до 20% тарифів, що діяли до цього.

Після цього сторони кілька разів підвищили мита на товари. А вже у середу, 9 квiтня, президент США Дональд Трамп відклав на 90 днів запровадження дзеркальних мит проти інших держав. Однак це рішення не стосується Китаю.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: