Полонені громадяни Китаю заявили, що підписали контракт з армією рф без бойового досвіду

Читать на русском
Двоє полонених китайських громадян – Ван Гуанцзюнь та Чжан Ренбо – дали пресконференцію 14 квітня.
фото УП

Взяті в полон на Донеччині двоє громадян КНР Чжан Ренбо та Ван Гуанцзюнь опинилися на війні в Україні, підписавши відповідні контракти в росії, жодного відношення до уряду Китаю вони не мають.

Про це самі Чжан Ренбо та Ван Гуанцзюнь заявили на пресконференції у Києві 14 квітня, передає УП.

Громадян яких країн росія змогла завербувати для участі у війні проти УкраїниРосія практично по всьому світу шукає солдатів для війни проти України. Завербовано громадян КНДР, Індії, Непалу, Сирії та інших країн.

За словами китайців, вони підписали контракт із російською армією навіть не маючи бойового досвіду.

Ван Гуанцзюнь розповів, що мав роботу в Китаї, але «втратив її під час пандемії коронавірусу і шукав новий варіант».

Чжан Ренбо розповів, що у нього в Китаї була достатньо забезпечена сім'я і робота пожежником-рятувальником. В рф він поїхав нібито подорожувати, а потім вирішив «заробити трохи грошей». Росіяни спочатку, за словами Чжана, пропонували йому роботу на будівництві, а потім нібито його змусили вирушити на фронт.

За словами громадян КНР, їхнім командиром був росіянин. Він віддавав накази китайцям без перекладача, все пояснював жестами.

При цьому Чжан повідомив, що його карткою, на яку надійшли гроші за контракт з російською армією, користувалися виключно росіяни.

«Я отримав картку, на яку отримав суму 200 тис. рублів, але цією карткою я не міг користуватися. Фактично ці гроші разом з телефоном, на якому було встановлено програму, пов'язану з карткою, періодично забирали росіяни і витрачали під приводом витрат на пальне, зарядні пристрої», – сказав полонений китаєць.

Нагадаємо, 8 квітня стало відомо, що ЗСУ взяли в полон двох громадян Китаю на Донеччині. МЗС викликало для пояснень диппредставника КНР.

Після цього Зеленський повідомив, що на боці росії воюють щонайменше 155 громадян Китаю і навіть більше. За його словами, офіційний Пекін вже знає про ці випадки.

Також Зеленський опублікував відео з допитом китайських полонених.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: