У команді Трампа є розбіжності через питання відносин з росією – WSJ

Читать на русском
Держсекретар США Марко Рубіо та спецпредставник по Україні Кіт Келлог закликають президента Дональда Трампа бути більш скептичним до до прагнення Кремля до миру.
al-monitor.com

Декілька високопосадовців у команді президента США Дональда Трампа радять йому більш скептично ставитися до прагнення Кремля до миру з Україною, оскільки володимир путін поки що не виявив справжнього інтересу до припинення бойових дій.

Про це із посиланням на джерела повідомляє Wall Street Journal.

Трамп не виключає нових санкцій проти росії, якщо путін не піде на угоду щодо УкраїниДональд Трамп заявив про своє бажання, щоб російський диктатор володимир путін уклав угоду про припинення війни в Україні. Також Трамп не виключає запровадження вторинних санкцій проти рф у разі відмови.

За словами офіційних осіб США, держсекретар Марко Рубіо та спецпредставник по Україні Кіт Келлог та деякі інші чиновники рекомендували Трампу виявляти більшу обережність у відносинах з путіним та зайняти більш жорстку позицію щодо вимог росії щодо територіальних поступок з боку України.

При цьому Трампа, як і раніше, підтримує спецпредставник Стівен Віткофф, який вважає, що путін хоче укласти мир, кажуть джерела.

Радники Трампа, які виступають за жорсткіший підхід до Москви, підтримують його мету зупинити війну. Але російська ракетна атака на Суми 13 квітня підкреслила розбіжності серед членів команди президента США.

Трампа назвав атаку «помилкою». У той час як Келлог заявив, що російська атака «переступає будь-яку межу пристойності», а Рубіо назвав її «жахливою» та «трагічною».

За словами чиновників, коли в Білому домі обговорювали, чи потрібно США посилити санкції проти росії, щоб змусити її піти на переговори, Рубіо та Келлог порадили Трампу бути обережнішим щодо дипломатичних намірів путіна.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляли, що близьке оточення Трампа радить йому не дзвонити путіну, поки той не погодиться на повне припинення вогню.

11 квітня Трамп звернувся до керівництва росії із закликом якнайшвидше розпочати переговори про припинення вогню. А напередодні заявив, що Джо Байден та Володимир Зеленський «дозволили війні розпочатися».

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: