Вищий антикорупційний суд продовжив до 9 червня строк дії обов'язків, покладених на прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Черкаської обласної прокуратури Антона Грекова.
Такі рішення 9 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, Печерський районний суд Києва заарештував Грекова з альтернативою 3 млн грн застави. Ці кошти внесли і він вийшов під такі обов'язки: не відлучатися із Черкас без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з підозрюваним, а також іншими свідками та потерпілими у провадженні; здати на зберігання закордонні паспорти.
Пізніше суд зменшив заставу Грекова до 2,25 млн грн і залишив йому лише два обов'язки: повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи, а також залишити на зберіганні закордонні паспорти. Тому прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просив продовжити дію цих двох обов'язків.
«Клопотання прокурора САП – задовольнити. Продовжити підозрюваному (Грекову – ред.) строк дії обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК, до 9 червня 2025 року включно, але не довше строків досудового розслідування», – йдеться в рішенні.
Також суд продовжив до 8 червня строк дії обов'язків, покладених на іншого підозрюваного Валерія Гречуху. Він зобов'язаний: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися за межі Черкаської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи та здати на зберігання закордонні паспорти.
Нагадаємо, Офіс генерального прокурора передав до НАБУ і САП справу прокурора Черкаської обласної прокуратури Антона Грекова. 12 квітня ДБР затримало черкаського прокурора Грекова за підозрою у шахрайському заволодінні 41 тисячами доларів. Ці кошти передав представник власників та керівників групи компаній LNZ Group нібито за закриття кримінального провадження за фактом заволодіння земельними ділянками на території Шполянського району Черкаської області та порушення правил безпеки дорожнього руху, які розслідувала регіональна поліція. Гроші передали трьома траншами: двічі по 17 500 доларів і потім ще 6000 доларів.
Довірена особа прокурора Грекова повідомляла, що вони спроможні за неправомірну вигоду допомогти із закриттями справ. 19 березня представник власників та керівників групи компаній LNZ Group під контролем органів правопорядку передав першу частину хабаря в 6000 дол. Потім 28 березня було передано 17 500 дол. Уже 10 квітня було передано решту суми в 17 500 дол.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»