Іран подав позов до Міжнародного суду ООН проти Канади, Швеції, України та Великої Британії у зв’язку з рішенням Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) стосовно збиття літака рейсу PS752 авіакомпанії МАУ у січні 2020 року.
Про це повiдомляє пресслужба Міжнародного суду ООН.

У своїй заяві Тегеран стверджує, що ІКАО вийшла за межі своєї компетенції, а ухвалене нею рішення є юридично нікчемним. Іран також вимагає виключити Велику Британію з участі в розгляді цієї справи, оскільки, на думку Тегерана, вона не мала права брати участь у голосуванні в Раді ІКАО.
Крім того, іранська сторона повторила свою позицію щодо причин катастрофи: літак було збито іранськими військовими «ненавмисно та внаслідок людської помилки». У поданих до суду документах Іран зазначає, що ракети були випущені без належного дозволу, що суперечить військовим нормам. Водночас інцидент, за твердженням Тегерана, стався під час «підвищеної бойової готовності», коли іранські сили очікували можливого нападу з боку США.
Позов спрямований на те, щоб суд визнав, що ІКАО не має юрисдикції у справі збиття рейсу PS752, скасував рішення Ради організації та переглянув участь Великої Британії у відповідному процесі.
Нагадаємо, Іран, як і раніше, відмовляється визнати свою відповідальність за катастрофу літака МАУ.
«Слово і діло» рік тому писало, що відомо про притягнення до відповідальності винних за аварію літака МАУ.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»