Трамп призупинив введення масштабних мит після розмови з міністрами – WSJ

Читать на русском
Президент США Дональд Трамп вирішив відкласти запровадження нових мит після розмови з міністрами фінансів і торгівлі, що відбулася без участі Пітера Наварро.
Фото: getty images

Президент США Дональд Трамп вирішив тимчасово відкласти запровадження нових мит після неочікуваної розмови з міністром фінансів Скоттом Бессентом і міністром торгівлі Говардом Лютником.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Трамп оголосив 90-денну паузу у запровадженні мит, але знову підняв тарифи для КитаюПрезидент США Дональд Трамп відклав на 90 днів запровадження дзеркальних мит проти інших держав. Однак це рішення не стосується Китаю.

Зустріч відбулася без участі торгового радника Пітера Наварро – головного прихильника тарифної політики, чия постійна присутність раніше заважала подібним ініціативам.

9 квітня, скориставшись тим, що Наварро був зайнятий на іншому кінці Білого дому, Бессент і Лютник оперативно потрапили до Овального кабінету та переконали Трампа в необхідності 90-денної перерви у введенні мит. Джерела WSJ наголошують: саме відсутність Наварро дала змогу провести цю розмову без опору з його боку.

Після цього Трамп повідомив про паузу у своєму акаунті в Truth Social. Відразу ж після публікації до преси вийшли Бессент і речниця Білого дому Каролін Лівітт, намагаючись продемонструвати єдність команди.

Попри це, Лютник у коментарі не став підтверджувати деталі публікації, обмежившись запевненням у «злагодженості роботи». Наварро ж різко розкритикував матеріал WSJ, назвавши його «вигадкою анонімних джерел, які хочуть внести розбрат».

Нагадаємо, у середу, 2 квітня, президент США оголосив про запровадження взаємних мит для країн усього світу та початок «торговельної війни». Згодом Трамп заявляв, що Сполучені Штати заробляють майже 2 мільярди доларів щоденно за рахунок запроваджених американських тарифів.

А уже 9 квiтня глава Білого дому відклав на 90 днів запровадження дзеркальних мит проти інших держав. Однак це рішення не стосується Китаю.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: