Японський оператор супутників Q-shu University Institute надаватиме Головному управлінню розвідки Міноборони України супутникові геолокаційні знімки.
Про це повідомляє Intelligence Online.

За даними журналістів, переговори про надання знімків розпочалися у лютому, а в березні вони були активізовані на тлі тимчасового рішення США призупинити обмін розвідданими з Україною.
Очікується, що обмін інформацією з ГУР буде запущено протягом найближчих двох-трьох місяців. Наразі iQPS має п'ять супутників на орбіті.
Журналісти також зазначають, что осяг даних, отриманих з японських геолокаційних супутників разом із зображеннями від фінських ICEYE, німецьких SAR-Lupe та SARah, а також італійських Cosmo-SkyMed та Cosmo-SkyMed 2 потенційно може перевищувати обсяг інформації, яку Національне розвідувальне управління США надавало завдяки своєму обладнанню та купувало для України у комерційних компаній.
Нагадаємо, на початку березня американська аерокосмічна компанія Maxar Technologies відключала Україні доступ до своїх супутникових знімків у зв'язку з рішенням США призупинити обмін розвідданими з ЗСУ.
Після цього стало відомо, що ЄС вивчає можливість створення нової мережі військових супутників, щоб зміцнити власну обороноздатність та знизити залежність від Сполучених Штатів.
Також повідомлялося, що Україна домовилася з низкою європейських партнерів щодо розширення доступу до розвідданих.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»