Велика Британія різко збільшує власне виробництво боєприпасів, прагнучи зменшити залежність від постачання зі США та Франції.
Про це повідомляє The Times.
За даними видання, оборонна компанія BAE Systems почала масштабний проєкт зі створення нових потужностей для виробництва вибухової речовини RDX, що використовується в артилерійських снарядах калібру 155 мм — стандарті НАТО. Виробництво буде розгорнуто в контейнерах на кількох об’єктах по всій країні, що підвищить стійкість системи в разі нападу.
Очікується, що вже цього літа BAE збільшить виробництво таких снарядів у 16 разів у порівнянні з рівнем 2023 року — значною мірою для задоволення зростаючого попиту, зокрема через війну в Україні.
Компанія також планує побудувати три нові майданчики та представити свою нову технологію на міжнародному ринку. Цей прорив у виробництві вибухових речовин — найбільший за останні пів століття — дозволить Британії виготовляти «суверенні» боєприпаси без компонентів зі США. Це важливо, адже американські вибухівки підпадають під обмеження ITAR — правил, що забороняють експорт без згоди США.
«У глобальному масштабі попит на боєприпаси зараз перевищує виробничі можливості. Це змусило нас пришвидшити розвиток власних технологій», — заявив Стів Кардью, директор з розвитку бізнесу в BAE Systems.
У BAE також підтвердили, що значна частина наявних у Британії 155-мм снарядів уже передана Україні, що залишило країну із серйозними прогалинами у власних запасах. Запуск нового заводу з наповнення боєприпасів у південному Уельсі заплановано на літо 2025 року.
Нагадаємо, нещодавно повiдомлялось, що Британія надасть Києву новий пакет допомоги у розмірі 350 млн фунтів стерлінгів (459 млн доларів) для підтримки українських захисників.
Також на початку квiтня стало вiдомо, що Британія запропонувала європейським країнам створити «наднаціональний» фонд для централізованої закупівлі військової техніки, накопичення запасів зброї та фінансування переозброєння на континенті.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»