Позиція Зеленського щодо Криму дуже шкодить мирним переговорам – Трамп

Читать на русском
Президент США Дональд Трамп розкритикував позицію українського лідера Володимира Зеленського щодо статусу Криму.
Фото: AFP

Президент США Дональд Трамп розкритикував українського лідера Володимира Зеленського за слова щодо статусу Криму. Він також заявив, що Україна нібито опиниться у поганій ситуації, якщо не погодиться на поточні умови.

Заява глави Білого дому була опублікована у соцмережі Truth Social.

Переговори про припинення війни росії та України: позиції сторін із ключових питаньПозиція України, США та росії з ключових питань під час переговорів про припинення війни – на інфографіці.

За словами Трампа, слова Зеленського про те, що Україна юридично не визнає окупацію Криму, «дуже шкодять» мирним переговорам з росією, «оскільки Крим було втрачено багато років тому під егідою президента Барака Хусейна Обами, і це навіть не є предметом обговорення».

Він зазначив, що адміністрація США не просить Зеленського визнати Крим російською територією, «але якщо він хоче Крим, чому вони не боролися за нього одинадцять років тому, коли його було передано росії без жодного пострілу?».

«Йому (президенту Зеленському – ред.) нема чим хвалитися. Ситуація для України жахлива – він може здобути мир або він може битися ще три роки, перш ніж втратить усю країну», – стверджує президент США.

Трамп також заявив, що не має жодного відношення до росії, і що США близькі до угоди про мир.

«Але людина, яка «не має карт на руках», повинна тепер, нарешті, зробити це. Я з нетерпінням чекаю на можливість допомогти Україні та росії вибратися з цього повного і тотального безладу, який ніколи б не почався, якби я був президентом», – підсумував він.

Нагадаємо, що сьогодні в Лондоні мали відбутися переговори щодо мирної угоди. Однак напередодні стало відомо, що глави МЗС Британії, Франції, Німеччини та України відклали зустріч, а держсекретар США Рубіо взагалі не прилетів до Британії.

Очікувалося, що США на зустрічі з українською делегацією в Лондоні представлять план із врегулювання війни із семи пунктів, згідно з яким пропонується де-юре визнати суверенітет росії над Кримом.

Зеленський при цьому виключив можливість визнання російської окупації Криму, оскільки це суперечить Конституції. Він також наголосив, що розмови про статус Криму чи інших тимчасово окупованих територій лише затягують війну.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: