Комітет Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної рекомендував депутатам розглянути законопроєкт про віртуальні активи у першому читанні.
Про це повідомив голова комітету Данило Гетманцев.

Гетманцев зазначив, що віртуальними активами не можна буде розраховуватись в Україні – їхній правовий режим близький до режиму рухомого майна з точки зору цивільного права.
Законопроєкт передбачає, що право власності на віртуальні активи набувається через емісію, правочин, закон або рішення суду та підтверджується володінням засобами доступу (криптографічні ключі).
Щодо оподаткування, то у законопроєкті пропонується запровадити окреме (від інших доходів та іншого інвестиційного прибутку) оподаткування доходів від операцій із віртуальних активів. Планується оподатковувати прибуток від операцій, отриманий протягом року, як різницю між доходами від продажу та витратами на придбання. Фізична особа має сама декларувати доходи та сплачувати податки.
Не оподатковуватимуть: доходи від операцій з обміну віртуальних активів та дохід від продажу в межах однієї мінімальної зарплати; вартість активів, отриманих внаслідок їхньої емісії (створення) або безоплатної передачі від їх емітентів чи оферентів.
Передбачається, що зміни до Податкового кодексу запрацюють із 1 січня 2026 року.
Нагадаємо, раніше було проведено дослідження, які надходження до державного бюджету може дати легалізація ринку криптовалют.
За 2024 рік криптовалюту задекларували понад 2 тисячі українських чиновників. З інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, хто з народних депутатів має крипту і на яку суму.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»