США розглядають зниження мит на китайські товари до 50-65% – WSJ

Читать на русском
Адміністрація Трампа розглядає можливість зниження мит на китайський імпорт, щоб зменшити торгову напругу. Тарифи можуть бути знижені приблизно до 50-65 відсотків.
AFP via Getty Images

Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість зниження мит на китайський імпорт. У деяких випадках мита можуть бути скорочені більш ніж наполовину. Остаточного рішення президент США ще не ухвалив.

Про це повідомляє Wall Street Journal із посиланням на джерела.

Як змінювався обсяг торгівлі між США та КитаємМіж США та Китаєм розгорається нова торговельна війна. На інфографіці – як змінювався обсяг торгівлі між країнами упродовж 40 років.

Тарифи можуть бути знижені приблизно до 50-65%. Розглядається багаторівневий підхід: на товари, які США вважають такими, що не становлять загрози національній безпеці, залишать мита у розмірі 35%, а на товари, які США вважають стратегічно важливими для своїх інтересів – не менше 100%.

За словами джерел, адміністрація Трампа розглядає можливість зниження високих мит на китайський імпорт у спробі знизити напруженість у відносинах з Пекіном, що негативно впливає на світову торгівлю та інвестиції.

Проте остаточного рішення Трамп ще не ухвалив, кажуть джерела. Один із чиновників адміністрації сказав, що Трамп не діятиме в односторонньому порядку і йому потрібно буде побачити якісь дії з боку Китаю для зниження тарифів.

Раніше Китай дав зрозуміти, що відкритий для торгових переговорів із США, але попередив, що не вестиме переговорів через постійні погрози з боку Білого дому.

Видання зазначає, що навіть у разі зниження мита ринки США будуть практично закриті для багатьох китайських виробників електротехніки, обладнання та інших товарів.

Нагадаємо, ставка американських мит на імпорт товарів з Китаю зараз становить 145%. Китай у відповідь підвищив тарифну ставку на американські товари до 125%.

При цьому смартфони, комп'ютери та чіпи були звільнені від мит США. У Китаї назвали це «невеликим кроком до виправлення помилок».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: