Хто з міністрів та чиновників ігнорував виклики нардепів до Ради

Читать на русском

Під час повномасштабної війни народні депутати, найчастіше опозиційні, стали скаржитися, що міністри ігнорують звітування у парламенті. Наприклад, навесні депутати двічі викликали до Ради главу МЗС Андрій Сибігу, щоб дізнатися про результати переговорів, але він так і не прийшов. «Слово і діло» пропонує на інфографіці подивитися, хто з виконавчої влади ігнорував виклик до Ради.

На інфографіці – хто із представників виконавчої влади ігнорував виклики до Верховної Ради.
Хто з виконавчої влади ігнорував виклики до Верховної РадиСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Міністра закордонних справ Андрію Сибігу у березні викликали до парламенту двічі.

14 березня, як повідомив Олексій Гончаренко, він надіслав Раді листа, в якому подякував за запрошення, але заявив, що не може прийти через зустріч із колегами з Австрії та Португалії. При цьому міністр запропонував прийти іншого дня, але 28 березня знову проігнорував засідання Ради.

Його попередник, Дмитро Кулеба, у вересні проігнорував засідання комітету з питань зовнішньої політики, на якому мав відзвітувати перед відставкою.

Як мінімум один раз виклик до Ради проігнорував міністр енергетики Герман Галущенко. У серпні 2024-го його кликали звітувати про боротьбу з корупцією в енергетичному секторі, але він не прийшов.

У лютому міністр оборони Рустем Умєров відмовився прийти на закрите засідання комітету національної безпеки, щоб доповісти про ситуацію з міжнародною військовою допомогою.

Його попередник, Олексій Резніков, у серпні 2023 року проігнорував виклик до антикорупційного комітету, де обговорювали скандал із закупівлями для армії.

Вже колишній міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков не прийшов до Ради після знищення росіянами Трипільської ТЕС: депутати хотіли дізнатися про ситуацію із захистом енергетичних об'єктів.

Андрій Костін, ексгенеральний прокурор (а зараз посол у Нідерландах), не прийшов до Ради, щоб прокоментувати журналістське розслідування та справу в НАБУ про незаконне збагачення щодо свого заступника Вербицького.

Нагадаємо, за підрахунками «Слово і діло» президент Володимир Зеленський за час каденції прострочив підписання майже півсотні законів. Особливо зловживати ігноруванням законопроєктів глава держави став під час повномасштабної війни.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: