США та Україна досі мають серйозні розбіжності щодо базових пунктiв мирної угоди з росією.
Про це повідомляє CNN з посиланням на джерело, наближене до українського уряду.

Серед ключових питань, які не можуть узгодити сторони — гарантії безпеки для України та позиція США щодо визнання контролю росії над Кримом. Зокрема, Україна наполягає на гарантіях не лише від європейських країн, а й від США. Водночас початкова американська версія угоди передбачає, що гарантії мають надати лише європейські партнери.
Окрім того, за даними джерела, у запропонованому Вашингтоном документі йдеться про визнання контролю росії над Кримом – цю ідею Україна повністю відкидає. Також Київ вимагає, щоб питання про збереження росією окупованих з 2022 року територій розглядалося лише після встановлення режиму припинення вогню.
Українську контрпропозицію підписали також Франція, Велика Британія та Німеччина, і вона була передана спецпредставнику США з питань України Кіту Келлогу.
Документ передбачає, що повне та безумовне припинення вогню має бути першим етапом будь-якого врегулювання. Водночас Україна погоджується з деякими пунктами американської пропозиції, зокрема: поступове зняття санкцій проти росії після укладення миру, відмова від вступу до НАТО, замороження лінії фронту та повернення контролю над Запорізькою АЕС.
Нагадаємо, напередоднi президент США Дональд Трамп заявив, що ситуація з переговорами щодо врегулювання війни росії проти України просувається, але залишається «дуже крихкою».
Також напередодні Трамп заявив, що окупований Крим, швидше за все, залишиться з росією. При цьому він запевнив, що передачі півострова не відбулося б за його президентства.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»