НАБУ провело обшук у керівника Закарпатської обласної прокуратури

Читать на русском
Національне бюро провели низку слідчих дій у межах справи про хабарництво у Закарпатській прокуратурі та ДБР.
фото: zak.gp.gov.ua

Національне антикорупційне бюро провело обшуки за місцем проживання та в службовому кабінеті керівника Закарпатської обласної прокуратури Анатолія Ковальчука у справі про ймовірне хабарництво.

Про це йдеться в рішенні Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 17 квітня та підтверджують співрозмовники «Слово і діло» в органах правопорядку.

Як вказується, 2 квітня детективи НАБУ провели обшуки за місцем фактичного проживання Ковальчука та в його службовому кабінеті. Вони вилучили в нього 8550 доларів, 9180 євро та 121 тисячу грн готівкових коштів, а також мобільний телефон Apple iPhone 16 Pro. 10 квітня ВАКС наклав арешт на вказане майно. Слідство вважає, що ці кошти можуть бути частиною перетвореної неправомірної вигоди. Представник керівника Закарпатської обласної прокуратури подав апеляційну скаргу на це рішення.

«Апеляційну скаргу представника (Ковальчука – ред.) залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 10 квітня 2025 року – без змін. Ухвала є остаточною, набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП затримали колишнього оперуповноваженого Головного управління Національної поліції у Києві Івана Вайнагія у межах цієї ж справи. За версією слідства, у Вайнагія у змові з невстановленими особами Закарпатської обласної прокуратури виник умисел на вимагання та одержання неправомірної вигоди від свідка в одній зі справ. Гроші в сумі 5000 доларів вимагали нібито за не притягнення до кримінальної відповідальності. Свідок відмовився це зробити, після чого слідчим Державного бюро розслідувань за погодженням з прокурором Закарпатської обласної прокуратури йому повідомили про підозру за частиною 3 статті 355 Кримінального кодексу України.

Пізніше колишній опер столичної поліції повторно висловив прохання надати неправомірну вигоду, але вже в більшому розмірі. Але він знову відмовився і тоді свідку повідомили про нову підозру – у вимаганні (ч. 4 ст. 189 ККУ), а також затримали його. Суд заарештував свідка. Втретє Вайнагій уже вимагав 30 тисяч доларів неправомірної вигоди за вирішення частини питань щодо кримінального провадження, а 50 тис. дол. – за закриття всіх підозр. 15 березня Вайнагій отримав 30 тис. дол. Його затримали 2 квітня.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: