Пентагон не встиг використати понад 900 млн доларів, виділених на військову допомогу Україні

Читати російською
Getty Images

Міністерство оборони США не встигло використати 910 мільйонів доларів, які були передбачені для військової допомоги Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI).

Про це йдеться у звіті аудиторів Operation Atlantic Resolve.

Закупівля американської зброї для ЗСУ через PURL: скільки грошей внесли союзникиЦьогоріч через ініціативу PURL потрібно зібрати 15 мільярдів доларів на закупівлю американського озброєння для українських військових. Поки внесено лише близько 1 мільярда. Детальніше – на інфографіці.

Згідно з документом за перший квартал 2026 року, ці кошти більше не можуть бути використані для укладання нових контрактів з американськими виробниками озброєння, оскільки завершився встановлений термін для взяття нових фінансових зобов'язань.

Водночас це не означає, що гроші втрачені. За правилами Пентагону, прострочені асигнування можуть використовуватися ще протягом п'яти років для покриття додаткових витрат за контрактами, які були укладені раніше.

Загалом із лютого 2022 року Конгрес США виділив у межах програми USAI 33,51 млрд доларів на підтримку обороноздатності України.

Станом на березень 2026 року:

  • 19,21 млрд доларів (57%) уже витрачено на озброєння та послуги, які передані Україні;
  • 13,49 млрд доларів розподілено на виконання чинних контрактів із виробниками;
  • ще 110 млн доларів залишаються нерозподіленими.

Програма USAI була створена Конгресом США у 2014 році після окупації Криму. На відміну від механізму Presidential Drawdown Authority, який дозволяє передавати озброєння зі складів американської армії, USAI передбачає закупівлю нової військової техніки, боєприпасів та обладнання безпосередньо в оборонної промисловості США.

Нагадаємо, 17 червня Сполучені Штати оголосили про виділення понад 1 млрд доларів гуманітарної та надзвичайної допомоги через Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Всесвітню продовольчу програму ООН (ВПП). Частина цієї допомоги буде спрямована на підтримку України та інших країн із серйозними гуманітарними потребами.

При цьому нещодавно США вперше офіційно підтвердили у спільному документі, що більше не виступають «нейтральним посередником» у російсько-українській війні, а відкрито підтримують Київ.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: