Під час війни демократія та лібералізація неприйнятні для суспільства. Потрібно переходити до жорстких умов, навіть якщо вони близькі до узурпації, тому що саме Президент відповідальний за долю країни.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів військовий історик, експерт з військових питань Ігор Лосєв, аналізуючи ухвалення закону про правовий режим воєнного стану.
«Введення воєнного стану є абсолютно необхідним, а Президент має взяти на себе всю відповідальність за долю держави. Тому що з демократією Україна ризикує опинитися в російському концтаборі. Під час війни навіть найбільш демократичні держави, такі як США та Велика Британія, запроваджували надзвичайно жорстку систему управління. В такому випадку можна було і Рузвельта звинуватити в узурпації влади, адже президента в США обирають на два терміни, а він був чотири», – аналізує військовий.
За його словами, воєнний стан є необхідним, а закон має поставити всю Україну на воєнні рейки та перетворити на єдиний військовий табір.
«Закон дійсно обмежує громадянські права, але і та свобода слова, яка є сьогодні, особливо в деяких ЗМІ, неприйнятна. Обмежується право на збори, демонстрації, тому що спочатку люди будуть виходити з плакатами, а потім з автоматами. Лібералізація в Україні має закінчуватись, тому що в країні війна, яка вимагає жорсткого порядку», – вважає експерт.
Нагадаємо, 12 травня 2015 року Верховна Рада України прийняла закон про правовий режим воєнного стану. Відповідно до закону, в період воєнного стану повноваження Президента України не можуть бути припинені та обмежені, а для громадян передбачені адміністративні обмеження.
Зазначимо, що народний депутат від фракції «Батьківщини» Сергій Соболєв раніше повідомляв, що в Україні вже в рамках закону про проведення антитерористичної операції діють 22 з 29 пунктів закону про воєнний стан.