Зараз згортається багато проектів, і нафтокомпанії знижують інвестиційні програми на 30%.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич, аналізуючи інформацію про те, що одна зі світових компаній Chevron припиняє свою діяльність в Україні.
«Вихід Chevron першочергово пов'язаний із здешевленням цін на нафту та газ. Зважаючи на ціну газу 450 доларів з податками, а то й до 500 доларів, висока ймовірність, що видобуток традиційного газу на Олеській площі буде нерентабельним. Кілька років тому Chevron вийшов з подібного проекту в Польщі, тому що Польща не показала очікуваних результатів. Зараз багато великих гравців йдуть з ринку», – розповідає експерт.
За його словами, згортається багато проектів, і нафтокомпанії знижують інвестиційні програми на 30% і більше. На жаль, Україна ніколи не належала до стратегічних проектів.
«Chevron також називав однією з причин складність роботи з органами контролю. Але ціни – важливіший фактор. Ставицький навряд чи причетний до цього рішення. Він уже рік як покинув територію нашої країни, а договори підписувалися через Льовочкіна, він був головним контрагентом, тому тоді так швидко Chevron зайшов в Україну. Shell, скоріш за все, спіткає така ж доля. Дуже символічно, що все це сталося під час поїздки Яценюка до США, де він розповідає про притоки інвестицій», – аналізує фахівець.
Відзначимо, що прем'єр-міністр, перебуваючи у Вашингтоні, заявив, що існують домовленості з провідними нафтогазовими компаніями, а під час зустрічі з американською нафтогазовою компанією Frontera сторони обговорили питання співпраці у сфері розвідки та розробки нафти і газу в Україні.