Якщо Росію позбавити права вето, вона піде на контрзаходи – експерт

Петро Порошенко

Потрібно повністю міняти всю структуру ООН для того, щоб позбавити Росію права вето.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог-міжнародник Андрій Бузаров, аналізуючи інформацію про те, що за позбавлення Росії права вето в Радбезі ООН виступили 67 країн.

«На сьогоднішній день позбавити Росію права вето нереально. Російська Федерація має досить велику підтримку серед країн, які є членами ООН. Частина країн або підтримають Росію, або будуть максимально нейтральні. Юридично, згідно зі Статутом ООН, рішення про позбавлення права вето потрібно приймати великим консенсусом – приблизно 2/3 членів ООН. На сьогоднішній день це дуже важко», – пояснює політолог.

Другим важливим моментом, на його думку, є той факт, що якщо такі заходи застосовуватимуться проти Росії, то вона як постійний член Ради безпеки буде застосовувати контрзаходи, які можуть порушити функціонування ООН.

«Потрібно повністю міняти всю структуру ООН, якщо хтось хоче обмежити право вето, оскільки, згідно зі Статутом, всі п'ять постійних членів Радбезу – США, РФ, Китай, Великобританія та Франція – мають право вето, і цей принцип закладено ще після Другої світової війни. Для того, щоб позбавити РФ цього права, потрібно змінювати весь принцип роботи ООН», – проаналізував Андрій Бузаров.

Нагадаємо, наприкінці липня на засіданні Ради Безпеки ООН постпред РФ Віталій Чуркін проголосував проти резолюції про створення трибуналу для розслідування причин катастрофи «Боїнга-777».

Нещодавно Президент України Петро Порошенко закликав Раду Безпеки ООН позбавити Росію право вето, через яке Рада не в змозі ефективно виконувати свою функцію, та висловив впевненість, що винні в падінні літака малайзійських авіаліній, в результаті чого загинули близько 300 осіб, понесуть відповідальність.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО