Колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко стверджує, що Генеральна прокуратура категорично відмовлялася розглядати зібрані СБУ докази щодо справи «БРСМ-Нафти».
«Розгляд справи затягували, документи викидали, а на допиті в Генпрокуратурі мені дали зрозуміти: віддай матеріали і затули пельку», – сказав Наливайченко в інтерв'ю Gordonua.com, передає «Слово і Діло».
При цьому він уточнив, що подібні дії ГПУ проводила й щодо справи про суддів Конституційного Суду, які в 2010 році «фактично «освятили» конституційний переворот Януковича». «Ми допитали цих суддів, виписали підозру і знову все зупинилося на рівні Генпрокуратури», – сказав екс-глава СБУ.
Наливайченко також зазначив, що він передавав матеріали щодо цих справа особисто Президенту України Петру Порошенку. На питання, що ж Порошенко відповів, побачивши, що за «БРСМ-нафта» стоять офшорні компанії, а Генпрокуратура перешкоджає розслідуванню, Наливайченко сказав: «Нічого не відповів, взяв копії документів, через п’ять годин мене викликали на допит до Генпрокуратури, а 18 червня 2015 року зняли з посади голови СБУ».
Колишній керівник СБУ нагадав, що запросив в Україну фахівців з Федерального бюро розслідувань США. Він пояснив: оскільки СБУ не може працювати за межами України, потрібна була допомога зарубіжних колег, які можуть витягнути інформацію з офшорних зон, розсекретити рахунки, вказати, хто і які суми виводив з країни.
«Вони (ФБР) з'ясували, що за офшорами «БРСМ-Нафти» стоять дві російські компанії. Хіба це не питання нацбезпеки України? 18 червня, коли Верховна Рада проголосувала за зняття мене з посади, я був у Президента і просив лише про одне: «Питань немає, я піду, але, Петре Олексійовичу, дуже важливі матеріали по «БРСМ-Нафти», фахівці ФБР готові повернути в Україну гроші, вкрадені через нафтобазу». Пізніше міжнародні партнери говорили мені: «Валентин, тебе немає у владі, але ми керівництву твоєї країни відповіли – ось ці офшорні компанії», - резюмував Наливайченко.