Економіст, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський вважає, що якщо Україна не хоче змін, змушувати її не будуть, але в такому випадки МВФ може і зовсім припинити фінансування.
Про це повідомляє «Слово і Діло», посилаючись на НВ.
Як стверджує експерт, у нас є Меморандум про економічну та фінансову політику, узгоджений з МВФ. Це, по суті, програма діяльності України, пов'язана з економічними реформами і досягненням макроекономічної стабільності, де прописані наші кроки: що і де ми повинні зробити.
«Ключова ідея цих кроків полягає в тому, щоб, з одного боку, скоротити непродуктивні витрати, які ми на сьогоднішній день не можемо собі дозволити і, з іншого боку, вжити такі заходи, щоб в бюджеті було достатньо грошей для виконання зобов'язань держави і рішення нагальних питань», - пояснив він.
Одним з моментів, за його словами, включених до меморандуму, є податкова реформа. Також, йдеться про завдання цієї реформи: подолання корупції, стабілізація надходжень до державного бюджету, вирішення питань, пов'язаних з неповерненням ПДВ. Вельми раціональні вимоги.
«Тому будь-який варіант податкової реформи, який буде пропонуватися або Кабміном, або в особі міністра фінансів, або Нацрадою з питань економічних реформ - буде вивчатися фахівцями МВФ», - переконаний Бураковський.
«Надалі ж МВФ буде виносити свій вердикт і вони можуть зробити висновок, що пропозиції неприйнятні», - підкреслив економіст.
На його погляд, альтернативи грошам МВФ, Світового банку та ЄБРР у нас просто немає. Якщо МВФ вирішить, що потрібно припинити підтримку України, це буде великою проблемою.
«Після реструктуризації зовнішнього боргу комерційного плану Україні буде дуже непросто просити грошей у приватних кредиторів під свої облігації. Ми зацікавлені в надійних грошових надходженнях, і гроші МВФ даються для того, щоб країна пережила важкий період переходу від однієї системи до іншої. Якщо країна не хоче здійснювати цей перехід самостійно, то потрібно розуміти: МВФ - це не пастух, який змушує нерозумне дитя що-небудь робити. Це політичний вибір країни», - резюмував фахівець.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд призупинить програму у разі реєстрації парламентським комітетом проекту податкової реформи.