Міністр інформаційної політики Юрій Стець стверджує, що на відновлення мовлення українських телеканалів та радіо державні гроші витрачені не були.
Про це він заявив в інтерв'ю LB.ua, передає «Слово і Діло».
Зокрема, за словами Стеця, придбання передавачів для телевізійного та радіосигналу українських медіа було куплене за гроші західних спонсорів.
«Вони (передавачі – Ред.) передані нам західними партнерами за символічною ціною – в один євро або один долар. Йдеться про Литву, Польщу, США», – розповів мінстр.
Якби не гроші донорів, то відновлення українського мовлення обійшлося би Бюджету в 15 млн грн, стверджує політик.
«На цей момент – нуль гривень і нуль копійок. На відміну від багатьох своїх колег, я не приходив і не говорив: дайте нам гроші, а ми потім відзвітуємо, на що їх витратили. Ні, я говорив: нам потрібні конкретні речі, вони коштують стільки-то. Допоможіть придбати їх, будь ласка, щоб ми могли реалізовувати завдання, що стоять перед нами. Такий підхід убезпечив мене від можливих звинувачень у корупції. А ризик був. Особливо – на етапі створення Міністерства», – заявив Стець, відповідаючи на питання про те, скільки коштувала кампанія з відновлення мовлення на Донбасі.
При цьому міністр визнає, що «білі плями» в сітці мовлення в зоні АТО є: вітчизняні телеканали покривають приблизно 70% території. За даними Стеця, найбільше таких «плям» – на лінії зіткнення.
«Але навіть у зонах «білих плям», де ми не можемо поставити передавачі або ж через перманентні обстріли, або через особливості рельєфу, або з якоїсь іншої причини, там проблема вирішена по-іншому. Там ми встановили близько 180 супутникових антен. На які теж держава не витратила жодної копійки», – резюмував Стець, додавши, що говорити про те, що в Донецьку немає українського телебачення, некоректно.
Нагадаємо, 8 грудня Юрій Стець подав до Верховної Ради заяву про відставку, виконавши таким чином обіцянку звільнитися після року роботи в уряді.