За рахунок співпраці з Міжнародним валютним фондом Україна вже проводить 15 ключових державних реформ.
Про це у своєму Twitter повідомила міністр фінансів України Наталія Яресько, пише «Слово і Діло».
Чотирма основними напрямками реалізації системних змін за підтримки МВФ є боротьба з корупцією, реформи державних фінансів, енергетичного та банківського ринків, вважають у Мінфіні.
В рамках заходів із боротьби з корупцією створено Національне антикорупційне бюро, формується Антикорупційна прокуратура та проводиться реформа правоохоронних органів.
До реформування сфери державних фінансів належить відкриття системи відомостей про державні витрати Е-data, запуск ProZorro, реструктуризація зовнішнього боргу України (і, як наслідок, стабілізація фінансової системи), бюджетна децентралізація, скорочення держаних видатків на 9%, скорочення дефіциту Бюджету та уповільнення інфляції.
Щодо енергетичного ринку, то тут досягнення, якими Україна може похизуватися завдяки програмі співробітництва з МВФ, такі: диверсифікація постачання газу, відмова від посередників із продажу газу, бездефіцитність НАК «Нафтогаз».
Банківський ринок, за інформацією Мінфіну, зазнає наразі таких змін: виведення з ринку 60 неплатоспроможних чи сумнівних банків, підвищення захисту вкладів через реформування Фонду гарантування вкладів та збільшення автономії Національного банку України.
Нагадаємо, 5 січня Наталія Яресько заявила, що Україна готова до діалогу з Росією щодо так званого «кредиту Януковича», який держава відмовилася виплачувати після реструктуризації своїх зовнішніх боргів іншими кредиторами.