Верховна Рада України ухвалила в цілому проект закону №4734 «Про судоустрій та статус суддів».
За законопроект проголосував 281 народний обранець, передає «Слово і Діло».
Як відомо, раніше профільний комітет схвалив законопроект, а заступник його голови, Леонід Ємець, навіть рекомендував голосувати його за скороченою процедурою, проте депутати вирішили інакше.
Відомо, що в процесі розгляду законопроекту комітет відхилив у ньому положення, яке обмежує право на відеозйомку судового засідання, та вніс деякі дрібні поправки.
Згідно з документом, з 1 січня 2017 року оклад судді місцевого суду складе 15 мінімальних зарплат, апеляційного або вищого спеціалізованого суду – 25, а з 2018 року оклад кожної з категорій підвищиться ще на 5 мінімальних заробітних плат.
Посадовий оклад судді Верховного суду вже до початку наступного року має зрости з 13 до 75 мінімальних зарплат.
До січня 2020 року оклад місцевого судді має поступово зрости до 30 мінімальних зарплат, судді апеляційного або вищого спеціалізованого суду - 50.
Станом на сьогодні суддя місцевого суду має оклад у розмірі всього 10 мінімальних зарплат.
Законопроект позбавляє Президента права створювати та ліквідовувати суди – відтепер це компетенція законодавців. Водночас призначення самих служителів Феміди буде проводитися тепер без урахування 5-річного випробувального терміну, тобто посада надаватиметься безстроково з моменту обрання.