Безумовно, є сфери, в яких Україна та Азербайджан могли б розвивати партнерство.
Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Олексій Мельник, аналізуючи візит Президента України Петра Порошенка до Баку.
«Важко назвати це стратегічним партнерством, оскільки при схожості певних моментів – економічних, політичних, безпекових – є деякі сфери, де кожна з країн буде підтримувати позицію іншої та зважати на свої власні інтереси», – констатував експерт.
За його словами, з географічної точки зору, Азербайджан існує в зовсім іншому середовищі.
«Той же російський фактор. Азербайджан зовсім не зацікавлений у тому, щоб іти на якусь конфронтацію з РФ, коли це стосуватиметься, наприклад, активної підтримки України на міжнародній арені», – вважає спеціаліст.
При цьому, на його думку, ніщо не заважає розвивати відносини в тих сферах, які вже працюють.
«В тому числі у сфері військово-технічного співробітництва, в енергетичних питаннях. Але в кожному з цих питань, перш ніж робити нові формати, потрібно враховувати російський або турецький фактор», – зауважив Мельник.
На його переконання, конфлікт Туреччини та Росії ще не завершений.
«Справжні, глибинні причини, які призвели до конфлікту, не вирішені. Протиріччя набагато глибші. Туреччина, з огляду на ту ситуацію, в якій вона опинилася, просто вирішила досягти певного перемир'я на одному з флангів, де їй доводиться вести боротьбу», – проаналізував ситуацію Олексій Мельник.
Додамо, що Петро Порошенко в ході зустрічі з Ільхамом Алієвим заявив, що Україна визнає Нагірний Карабах територією Азербайджану.
Також, як стало відомо, лідери країн домовилися відродити проект «Одеса-Броди» для транспортування нафти в Європу.