Зараз може з'явитися багато різних версій, але показовість вбивства говорить про те, що це або спроба залякати суспільство, або сигнал конкретним групам впливу.
Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник, аналізуючи інформацію про загибель журналіста Павла Шеремета.
«Можна відразу звернути увагу на кілька факторів. Шеремет був не просто журналістом, а структурною особистістю, яка мала досить серйозний вплив на весь інтернет-простір України», – констатував Бортник.
На думку експерта, загибель Шеремета – це політичне вбивство, яке може бути наслідком не його журналістської діяльності, а фахової менеджерської.
«Він міг дуже багато знати й мав вплив на інформаційний простір України. Ці фактори потрібно враховувати», – вважає політолог.
Як зазначив Бортник, якщо згадати передісторію, то ми вже маємо справи про вбивство Олеся Бузини, адвоката Грабовського. Жахливо, що за жодне з цих убивств ніхто не покараний.
«Безкарність породжує новий виток насильства», – наголосив експерт.
Також, за словами політолога, те, що трапилося, можна розцінювати як елемент дестабілізації України.
«Але не варто шукати в цьому «російський слід». Це малоймовірно. З офіційних заяв можна зрозуміти, що «слід» в цій ситуації має українське походження», – додав Бортник.
Резюмуючи, політолог припустив, що вбивство Шеремета може послужити детонатором у складній ситуації, яка склалася в Україні.
«Для масштабного соціального протесту зараз не вистачає лише детонатора. Ця справа може якраз послужити ним, як свого часу «справа Гонгадзе» призвела до повалення Кучми», – підсумував Руслан Бортник.
Як відомо, правоохоронні органи розглядають три версії вбивства Шеремета: професійна діяльність, особиста неприязнь і «російський слід».
Нагадаємо, в середу, 20 липня, автомобіль із журналістом Павлом Шереметом вибухнув у центрі Києва.