Якби не інцидент зі збитим літаком, то контракт щодо енергопроекту між РФ і Туреччиною був би підписаний давно.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич, аналізуючи анонсовані переговори Володимира Путіна та Реджепа Ердогана на Всесвітньому енергоконгресі.
«Історія з літаком істотно посунула терміни угоди, необхідної для реалізації «Турецького потоку». В жовтні або пізніше, але, цілком імовірно, це відбудеться. Потрібно розуміти, що вони в принципі ніколи й не відмовлялися від проекту. Було загострення відносин, але старт проекту дали ще кілька років тому», – розповідає Марунич.
За його словами, видно, що турки активно працюють із «Газпромом» і вже можна говорити, що проект «Турецький потік» реанімовано повністю.
Для України, на його думку, навіть будівництво першої гілки – це дуже негативний сценарій.
«Це мінус потенційних 15 мільярдів кубічних метрів, що дуже болісно та відчутно для української ГТС, яка за поточних тарифів та за 60 мільярдів транзиту перебуває в точці рентабельності. Все, що нижче 60 мільярдів на транспортування, – це вже нерентабельно для нашої ГТС. Якщо будуть реалізовані «Турецький потік» та «Північний потік-2», то Україна буде в поганому становищі. «Укртрансгаз» уже готується до цього, розробляючи сценарій з істотним падінням транзиту», – проаналізував Дмитро Марунич.
Відзначимо, що президент РФ Володимир Путін відвідає Стамбул 10 жовтня.
Як відомо, на зустрічі в Китаї обидва лідери висловили надію на подальше відновлення повноформатної співпраці, а Ердоган назвав президента РФ своїм другом.