Рішення та заяви ПАРЄ, в тому числі щодо продовження санкцій, – це просто політична позиція.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів лиректор Українського інституту аналізу та менеджменту політики, політолог Руслан Бортник, аналізуючи позицію ПАРЄ та рішення зберегти санкції проти РФ.
«Санкції вводилися США, окремими країнами ЄС щодо Росії, а позиція ПАРЄ не стане переломною в питанні санкцій, тим більше там було дуже мало депутатів під час голосування», – пояснив Бортник.
Але при цьому, зазначив експерт ситуація дійсно не така проста.
«По-перше, позиція ПАРЄ ускладнила для Росії спроби зняти наявні санкції. По-друге, це може стати одним з аргументів і підставою по всіх судових позовах проти Росії в зв'язку з Кримом і Донбасом», – припускає він.
При цьому ситуація дійсно складається не найкраще для РФ й не виключено, що буде четвертий пакет санкцій, який буде пов'язаний із Сирією.
Політолог Володимир Цибулько також вважає, що зараз є кілька сигналів про зміну позицій щодо РФ. Зокрема, цинічна спроба повернути права російської делегації в ПАРЄ вже отримала.
Крім того, в Європарламенті звучить ідея не піврічних санкцій, а як мінімум річних, щоб не тримати весь час у напрузі українську сторону, яка несе збитки.
Як нещодавно заявив надзвичайний та повноважний посол США в Україні Джон Гербст, Росія втратила близько 1-1,5% ВВП внаслідок санкцій через Донбас і Крим.
Додамо, в Білому домі нещодавно заявили, що розглядають продовження санкцій проти РФ. Країни Євросоюзу й НАТО також готові підтримати подальші обмеження.