Зростання кількості електронних платежів в Україні провокує розвиток фіктивних сайтів, що імітують роботу інтернет-ресурсів банків – фішинг набуває воістину загрозливих масштабів.
Про це повідомляє прес-служба Національного банку України, передає «Слово і Діло».
«Популярний вид фішингу – виманювати дані доступу до банківських рахунків через послуги поповнення мобільного зв'язку та переведення коштів з карти на карту. Шахраї створюють клони популярних сайтів, яким користувачі довіряють. Наприклад, Privat24, portmone.com, ukrposhta.com», – повідомляє НБУ.
Шахраї досить точно імітують роботу офіційних сайтів фінустанов і активно крадуть паролі, інші дані для входу на сторінки клієнтів банку з метою перевести в готівку рахунки.
Щоб мінімізувати вплив кібершахраїв, фахівці рекомендують ніколи не вказувати дані своєї платіжної карти на підозрілих сайтах. Йдеться про номер карти, термін її дії та тризначний код безпеки CVV2/CVC2, який вказують на зворотному боці картки.
У Нацбанку назвали основні ознаки «піратських» сайтів:
Домен сторінки починається з http\, а не з https\ і не має зеленого замку, який повідомляє про встановлення безпечного http-з'єднання;
Сайт для поповнення мобільного рахунку, переказу коштів з картки на картку або онлайн-кредитування знаходиться не на домені національного рівня .ua;
Відсутня комісія за послугу та інші «вигідні» пропозиції;
Видимі недоліки в контенті, наприклад, відмінності в назві домену в адресному рядку і в тексті або на банері; – якщо в адресному рядку відображається однакова адресу для всіх сторінок сайту, це гарантовано фішингових ресурс.
карткові реквізити не маскують зірочками.
У НБУ нагадали, що робота з виявлення фішингових сайтів триває і їх список постійно поповнюється. Він доступний на офіційному ресурсі ЕМА в розділі «Чорний список сайтів». Крім того, на сайті Асоціації розміщена інформація, яка допоможе вчасно розпізнати фішингові сайти і захистити свої кошти.
Нагадаємо, останнім часом зростає кількість шахрайських операцій, що проводяться без фізичного використання платіжних карт в мережі Інтернет.
Як раніше повідомлялося, НБУ попереджає клієнтів про виникнення нового виду шахрайства з платіжними картами у вигляді крадіжки даних за допомогою систем зовнішніх інтерактивних голосових відповідей (IVR).