Для оцінки ситуації потрібно врахувати кілька попередніх ключових моментів. Свого часу Лавров зробив заяву про те, що розв'язання світових питань не має залежати від другорядних.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Валерій Димов, аналізуючи заплановану зустріч Лаврова з Керрі в Римі, де йтиметься про кризу в Сирії та Україні.
«Всі пам'ятають, як раптом виникла операція «Ісламської держави», які вбивства були в Ізраїлі, як усе більше виникало серйозних конфліктів, що розкривали раніше озвучені заяви Лаврова. Фактично, була погроза: у вас є проблеми? Ні? Значить, будуть. Тактика була саме такою», – нагадав політолог.
Намагання прив'язати Сирію до Донбасу РФ здійснювала постійно, зазначив він, однак ситуація змінилася.
«Путіну не вдавалося домовитися про зустріч з Обамою в ООН ще в 2015 році. Відмова Олланда про зустріч у Парижі, дані про катастрофу «Боїнга» МН17 та багато інших факторів, які свідчили про те, що він залишався один, політика провалювалась, а гібридність набувала рис реальної війни», – пояснив Димов.
«Зараз так само будуть нав'язувати Керрі цю гру, особливо враховуючи, що Обамі не хотілося б визнавати, що політика «перезавантаження» не те щоб провалилась, але призвела до того, що дозволяє собі РФ», – припустив експерт.
На цьому тлі, зауважив він, має свою роль і Туреччина .
«Ердоган втрачав популярність. Він потребував підтримкои Кремля не лише через торгівлю чи туризм, але й щоб повернути славу лідера, що можливо лише за рахунок перемог на сирійському фронті», – зауважив Димов.
«Східні райони Алеппо, які зараз штурмує армія Асада, насправді населені туркменами. Тому намагатимуться закріпити зони, про які, очевидно, домовлялися. Але навряд чи ситуація в Сирії буде вирішена шляхом зовнішніх факторів – Асад не погодиться, щоб його скидали, Україна не погодиться на вирішення проблеми через зовнішні формати, а населення Сирії не погодиться, щоб їх розмінювали», – пояснює політолог.
«Ніхто не контролює зараз курдські загони в Мосулі, ніхто не розганяє шиїтські загони, з Ердоганом не погодяться всередині країни з приводу того, що він, умовно кажучи, залишив Асада, в той час як той вбиває туркменів. Так, намагатимуться розділити, ведеться своя гра, але де провести кордони в умовах, коли ніхто й нікому не довіряє?», – аналізує ситуацію політолог.
«Ані Керрі не зможе нічого вирішити, тому що він уже «збита качка», ані Лавров, якому ніхто не вірить», – резюмував Валерій Димов.
Як відомо, Реджеп Ердоган заявив про намір повалити режим Асада в Сирії. Путін провів телефонну розмову з керівництвом Туреччини, але в прес-службі РФ відмовилися коментувати цю інформацію.
Нагадаэмо, що через активні бойові дії в Сирії та знищення Алеппо близько 20 тисяч жителів залишили свої будинки протягом 72 годин.