Будівництво мосту до Криму для РФ в економічному плані є дуже витратним і невигідним проектом.
Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев, аналізуючи перспективи будівництва Керченського мосту до Криму та можливі терміни завершення проекту.
«Цей проект не є вигідним з економічної точки зору й буде дуже довго окупатися. Його мають будувати за державні кошти й, скоріш за все, так і буде. Росіяни, по суті, розплачуватимуться за прорахунки керівництва Кремля», – констатував Рябцев.
Безумовно, якісь кошти в РФ є, але потрібно буде шукати, крім грошей, ще й тих, хто буде виконувати ці роботи.
«Чи підуть, наприклад, китайські компанії на відповідну допомогу, технологічну в першу чергу? Відкрите питання. Тим не менш є лазівки, ліцензії можна купити, не кажучи про те, де і як вони будуть використані, щоб це не стало надбанням громадськості. Були б гроші», – розмірковує він.
При цьому, щодо термінів проекту, то експерт переконаний, що про 2017-й чи навіть 2018 рік не може бути й мови.
«Досить проаналізувати будівництво вантового мосту через бухту Золотий Ріг у Владивостоці. Ситуація складна. Перед будь-яким будівництвом буде відповідний комплекс заходів. Поки що незрозуміло й невідомо, чи готовий взагалі сам проект та чи існує там техніка економічного обґрунтування, але не приблизна, а реальна, й при цьому така, що вказуватиме шляхи нейтралізації всіх ризиків від можливої експлуатації цього мосту», – проаналізував Геннадій Рябцев.
Відзначимо, міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що об'єднання енергосистеми Криму з ЕНЕС Росії заплановане до 2016 року.
Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін повідомив, що планує збудувати міст до окупованого Криму через Керченську протоку до 2018 року.