Дійсно, Кіссинджер, який свого часу відповідав за розрядку відносин між країнами, цілком може грати таку роль і цього разу, але обставини дуже змінилися.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Олександр Палій, аналізуючи інформацію про те, що екс-держсекретар США Генрі Кіссинджер буде посередником між США та РФ.
«Ситуація така, що речі принципового характеру призводять до суперечностей між США та Росією. Путін безпосередньо кидав виклик американцям і цього вже не змінити. Теоретично, його можна певним чином нейтралізувати, але навряд чи американці це забудуть», – зазначив Палій.
«Не виключені різні варіанти посередництва, проекти. Особливо на початку правління Трампа можуть бути спроби діалогу з РФ, але між спробою та результатом є велика різниця. Ми пам'ятаємо спроби примирення після першого та другого термінів Обами», – аналізує він.
«Питання в тому, що зараз у них фундаментально різні інтереси. Така країна, як США, не піде на поступки», – резюмував Олександр Палій.
Нагадаємо, в РФ визнали, що відносини з Америкою перебувають «на дні», й при цьому наполягли, що розраховують відкрити нову сторінку відносин із Білим домом.
В експертному колі скептично оцінюють таку перспективу через кадрові призначення та «яструбине крило», яке завжди було жорстко налаштоване проти РФ.