Якщо кадрово адміністрація Трампа укомплектована, то щодо подальшої зовнішньої політики в них різне бачення.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Василь Мокан, аналізуючи заяву американського сенатора про збільшення конфронтації між Дональдом Трампом та Конгресом з приводу РФ.
«З одного боку, адміністрація Трампа схильна провести зустріч та спробувати встановити діалог. Це пов'язано з тим, що конкурентом США виступає економічно могутній Китай. Трампу знадобиться сильний союзник у протистоянні Китаю. Таким союзником може стати РФ», – розмірковує Мокан.
Є й інша сторона медалі, уточнив експерт. Не лише Сенат, Конгрес та представники істеблішменту США засуджують агресію РФ. Це позиція цивілізованого світу.
«Наразі говорити про прямий конфлікт зарано. Скоріш за все, протиріччя завершаться розумним компромісом на користь збереження санкцій. Пом'якшення може відбутися лише в разі, якщо РФ дасть гарантії та згоду на поступки в світових конфліктах: Сирія, ІДІЛ, частково Україна. Хоча зараз Донбас не є пріоритетом для Трампа», – вважає політолог.
На його переконання, остаточно сформована позиція Трампа щодо Криму, але поки не щодо Донбасу.
«Багато залежатиме від нашої активності. Всередині країни на Трампа тиснуть Конгрес і Сенат, а за межами – низка європейських лідерів, зокрема Меркель. Тому більше шансів, що тиск на РФ продовжуватиметься», – припускає експерт.
Безумовно, додав він, спроби домовитися за спиною України є, але вже було два сигнали, прямо та опосередковано через Меркель, про те, що «договорняки» не пройдуть.
«Зараз прогалина лише в тому, що ми не намагаємося нав'язувати свій порядок дорожньої карти щодо «Мінська». Ми не чуємо наших позицій, не лобіюємо їх в Європі. Ситуація може змінитися після зустрічі Порошенка з Трампом. Важливо, щоб вона відбулася до зустрічі з Путіним, тому що позиція США поки формується», – проаналізував ситуацію Василь Мокан.
Нагадаємо, в США розгорівся скандал через радника Дональда Трампа Майкла Флінна, який вів переговори з послом РФ щодо зняття санкцій. Президент США підписав указ про його звільнення.
Сам Трамп в інтерв'ю газеті Times заявив, що допускає можливість зняття санкцій з РФ в обмін на угоду про скорочення ядерних озброєнь.