Якою б не була критика, навіть враховуючи завершення імунітету Кабміну Гройсмана, відставки уряду цієї весни не буде.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політичний аналітик Дмитро Купира, оцінюючи конфлікт, який виник між прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом та Юлією Тимошенко.
«Саме відставка уряду запустить нові вибори до ВР, чого власне домагається Тимошенко, але це, по-перше, не на часі, а по-друге, уряд уже пережив небезпеку й кризу. Зараз такий сценарій є малоймовірним, оскільки уряд контролює ситуацію, щоб точно дожити до осені», – аналізує Купира.
На його переконання, до весни уряд готовий. Ситуація може змінитися ближче до осені, уточнив він, але на це впливатимуть багато факторів. Загалом, на його думку, з боку Гройсмана було помилкою вдаватися до звинувачень.
«Гройсман просто повівся на провокацію через спробу депутатів «Батьківщини» зареєструвати постанову про його відставку. Не виключено, що були й кулуарні домовленості чи перемовини в коридорах», – вважає політолог.
Абсолютно протилежної думки дотримується політтехнолог Тарас Загородний.
За його словами, заява очільника Мін'юсту про те, що проект постанови про відставку прем'єра без відставки всього Кабінету міністрів є неконституційним, не відповідає дійсності.
«Покарання за тотальне зубожіння людей, розграбовані банки, грабіжницькі тарифи кидає в піт Кабмін Гройсмана та коаліцію. Бояться навіть постанову зареєструвати й говорять юридичні нісенітниці», – написав він у Facebook.
По-перше, підкреслив експерт, не Петренко та клерки ВР визначають, що конституційно, а що – ні. Для цього в нас є Конституційний суд. По-друге, Мін'юст – це виконавча влада, а значить, робить те, що говорить парламент (законодавча влада), а не коментує його діяльність.
«Народний депутат може реєструвати будь-які документи (хоч про захист України від прибульців), а апарат парламенту зобов'язаний їх реєструвати. Їхню якість уже визначає науково-експертне управління, комітети, потім вони виносяться до зали, де ухвалюються або ні. До речі, нереєстрація постанови може трактуватися як перешкоджання роботі народного депутата з можливою посадкою», – пояснив Загородний.
Нагадаємо, Володимир Гройсман звинуватив Юлію Тимошенко в корупції та популізмі, назвавши її «мамою корупції в Україні».
«Слово і Діло» дослідило історію конфлікту лідера «Батьківщини» та прем'єра в матеріалі «Конфлікт Тимошенко і Гройсмана. Хто кого переобіцяє?».