Дію закону, що визначав максимальний розмір держборгу в 18,1 трильйона доларів, було призупинено в листопаді 2015 року за президента Барака Обами.
Про це інформує «Слово і Діло» з посиланням на dw.com.
Однак термін мораторію спливає у четвер, 16 березня. Таким чином, нинішній держборг у розмірі 19,86 трильйона доларів стане новим лімітом.
Втім, це не означає, що США не зможуть виконувати свої фінансові зобов'язання, включаючи виплати пенсій, зарплат держслужбовцям і страховок, відзначає агентство DPA. У міністра фінансів США Стівена Мнучіна є низка можливостей, щоб виграти час і забезпечити роботу федеральних установ.
Мінфін планує тимчасово припинити випуск деяких видів держоблігацій. Про це Мнучін повідомив в листі Конгресу минулого тижня. За даними Бюджетного управління Конгресу, це дозволить федеральному уряду протриматися до осені. Крім того, в квітні очікуються значні надходження податків, що ще більше зміцнить його становище. За даними DPA, очікується, що республіканська більшість у Конгресі незабаром ухвалить новий закон, що підвищує ліміт держборгу. Про це раніше заявив лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл. Примітно, що до свого обрання президентом Дональд Трамп різко критикував адміністрацію Обами, яка неодноразово піднімала верхню межу держборгу.
Нагадаємо, Трамп має намір урізати бюджет на користь армії.