Після візиту Меркель до Вашингтона, стало зрозуміло, що Трамп фактично передав Україну та конфлікт на Донбасі на аутсорсинг Німеччині та Франції, відзначивши їх вагу в опікуванні нормандським форматом та Мінським процесом.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, оцінюючи заяву АП про підготовку зустрічі Президента України з Дональдом Трампом.
«США не до України зараз. Зустріч має бути про щось, не лише з символічним характером, але й із дипломатичним результатом. Для цього потрібен контент. Сьогодні адміністрація США навряд чи може зосередитися на такому контенті. Відволікає внутрішня колотнеча довкола зв'язків команди Трампа з РФ», - наголосив політолог.
«Дипломатія Трампа концентрується зараз не на таких пріоритетах, як Донбас та Україна. Запуск балістичних ракет, проблема з Китаєм, ІДІЛ, Сирія, Іран, ядерна програма, РФ. У цьому списку Україна посідає далеко не перше місце. Тому і європейці ще не до кінця сприйняли той факт, що Тіллерсон вже побував у Китаї, в квітні буде в РФ, але ніяк не може заїхати до європейської столиці. Це напружує ЄС», - розмірковує експерт.
Можливо, зауважив він, саміт НАТО в Брюсселі дасть змогу змінити ситуацію, зняти багато питань, які сьогодні лунають з боку НАТО, Європи щодо дефіциту зовнішньополітичної активності США. На полях саміту НАТО або в липні на саміті G20 гіпотетично може відбутися зустріч Трампа з Порошенком.
«Україні слід плекати менше ілюзій щодо того, що Америка долучиться до Мінська чи нормандського формату і все стане на свої місця. Натомість варто уважно спостерігати за конфігурацією та заявами на рівні Трамп-Меркель. Фактично було заявлено, що Мінськ, Схід України — це європейська проблема до вирішення якої США поки не мають наміру долучатися», - підсумував Вадим Карасьов.
Нагадаємо, у січні посол України в США Валерій Чалий заявляв, що перша зустріч Порошенка і Трампа може відбутися в 20-их числах лютого.