Нехай навіть обстріл польського консульства в Луцьку організували росіяни, але ситуацію для України це не змінить.
Про це на своїй сторінці в Facebook написав експерт-міжнародник Олег Волошин, передає «Слово і Діло».
«З гранатомета стріляли в Луцьку, а не Грозному або Ставрополі. І це вже не перший випадок використання гранатометів під час всяких розбірок за останні роки в Україні. Тож якщо Україна стає схожою на Сомалі, нехай і за допомогою Москви, то, питання, хто і навіщо тоді протирає штани в високих кабінетах в Києві? У Сомалі центральної влади немає. Сумнівно, що вона є і у нас», - оцінив інцидент Волошин.
Юрист, експерт-кримінолог Ганна Маляр підкреслила, що для країни, у якій неконтрольований обіг нелегальної зброї на території всієї держави, подібні події цілком очікувані.
«Обстріл польського консульства в Луцьку - це прогнозовані та закономірні будні країни, в якій неконтрольована діра на кордоні, через яку входить величезна кількість зброї з РФ.І ця зброя назавжди залишиться на території України», - зазначила вона в Facebook.
Крім того, у нас чимало осіб, які повертаються з АТО та прихоплюють з собою зброю і боєприпаси.
Також, на її погляд, проблема в тому, що більшість чоловіків, які повернулися з АТО, залишені державою напризволяще, тобто немає програм працевлаштування.
«Врешті-решт, влада втратила монополію на застосування сили», - вважає експерт.
Як відомо, в ніч на 29 березня невідомі обстріляли приміщення Генконсульства Польщі у Луцьку. Консул Республіки Польща вважає цей напад терористичним актом.
Нагадаємо, в минулому році між країнами розгорівся скандал через те, що Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом. Президент України Петро Порошенко заявив, що розчарований таким рішенням. Вже тоді в експертному колі припустили можливе погіршення відносин Києва та Варшави.