За даними організації «Репортери без кордонів» в 2016 році в Україні трохи покращився рівень свободи преси.
Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на щорічний звіт організації World Press Index.
«З моменту революції 2014 року українська влада здійснила низку реформ, в тому числі щодо прозорості структури власності ЗМІ та доступу до державної інформації, проте все ще потрібно послабити жорсткий контроль олігархів над медіа та заохотити редакційну незалежність», – йдеться в звіті.
Також в документі зазначено, що інформаційна війна з Росією продовжує залишатися джерелом занепокоєння.
Крім того, у звіті йдеться про те, що в 2016 році влада України виявилася безсилою захистити ЗМІ від низки нападів, таких як вбивство журналіста Павла Шеремета, публікації персональних даних журналістів і підпалу офісу телеканалу «Інтер».
«В беззаконних східних районах, які контролюються сепаратистами, все ще немає критично налаштованих журналістів або іноземних спостерігачів», – підкреслили в організації.
При цьому «Репортери без кордонів» вказали, що свобода ЗМІ все частіше страждає не тільки в країнах з авторитарними режимами, а й в традиційно демократичних державах, які служать моделями для решти світу. Так, за рік в світі скоротилося число країн з «хорошою» чи «достатньо хорошою» ситуацією в галузі засобів масової інформації.
За даними організації, Росія продовжує залишатися на 148 позиції в рейтингу, а США спустилися в ньому на два місця, зайнявши 43 сходинку.
Найсильніше ЗМІ контролюються в Китаї, який згідно зі звітом займає 176-е місце з 180.
Нагадаємо, 20 квітня під час візиту в Лондон Президент Петро Порошенко нагадав британським ЗМІ, що на Донбасі не заморожений конфлікт, а війна Росії проти України.