Той факт, що компанія IKEA публічно заявила про зацікавленість в роботі в Україні, – позитивний сигнал для інвесторів, чимало яких зараз дивляться в напрямку виходу з українського ринку.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів кандидат економічних наук Євген Невмержицький, оцінюючи підтвердження IKEA про вихід на український ринок.
«IKEA – всесвітньо відомий брендовий інвестор. Це прихід не лише самої компанії, але й якісно інших технологій, організації і культури ведення бізнесу. Це все те, що до нас активно почало заходити від початку 2000-их і те, що зараз активно покидає наш ринок. Тому прихід IKEA – позитивний сигнал для інших інвесторів», - підкреслив Невмержицький.
«Якщо бодай трохи усунути корупцію, яка розрослася до неймовірних масштабів, захистити інвесторів і зміцнити гривню – отримаємо потік інвестицій. На жаль, маємо корупційну модель держави, і ця тенденція лише посилюється», - зазначив він.
Як уточнив експерт, купівельна спроможність українців низька, але продукція IKEA матиме попит на нашому ринку через відносно невисокі ціни і високу якість.
«Якщо вони вироблятимуть частину своєї продукції у нас, із наших матеріалів, створюватимуть нові робочі місця - це плюс, це розвиток. Якщо вирішать будувати чи купити у нас торгові площі – це, безумовно, сильна конкуренція для нашого виробника. Адже в Україні теж доволі багато подібної продукції», - розповідає економіст.
«Багато залежатиме від того, як наша держава захищає інтереси внутрішнього споживача і, перш за все, виробника», - резюмував Євген Невмержицький.
Магазини виробничо-торговельної компанії IKEA діють у країнах Європи, США, Азії і в Австралії.
Як розвивається український бізнес і які сектори економіки цікаві інвесторам, «Слово і Діло» з'ясувало в матеріалі «Міжнародна інвестиційна діяльність України. Галузі та регіони, що цікаві інвесторам».