Масовість мітингів 12 червня стала свідченням того, що дедалі більше громадян РФ незадоволені станом справ у країні. Частина невдоволених уже готова відкрито висловити свій протест.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Володимир Воля, аналізуючи протести, які відбулися в День Росії.
«Зростання кількості учасників акції може бути пов'язане з наближенням важливої політичної дати в житті сусідньої країни – виборів президента, запланованих на 11 березня 2018 року. Можливо, протести – це початок передвиборної гонки», - міркує фахівець.
Як пояснив експерт, багато років опозиція в РФ була дуже слабкою.
«Як показала багаторічна практика, у російської опозиції немає лідера, здатного підняти опозиційну хвилю на високий рівень і отримати значну підтримку населення. Річ і в особистісних якостях, і в тому, що для цього немає сприятливого середовища», - міркує політолог.
За його словами, ментально дорослі жителі пострадянського простору не схильні до підтримки ліберальних ідей.
«Російська опозиція, в тому числі Навальний, багато в чому орієнтується на ліберальні ідеї. Тому Навальний – зручний лідер: насправді його використовує Кремль, щоб показати – ось є лідер опозиції. Він з досить високою підтримкою вийшов з блогерською середовища, але не зміг помітно наростити свій рейтинг. Навальний вже показав свій потенціал. Він не той, хто поведе натовп за собою. З урахуванням російських реалій ліберальні ідеї не дають плодів на ґрунті пострадянської ментальності», - проаналізував Володимир Воля.
Нагадаємо, 12 червня, в День Росії, у РФ пройшли масові протести. Приводом для мітингів вже вдруге стало розслідування ЗМІ про «таємну імперію» прем'єра Дмитра Медведєва.
Організатора заходів, опозиціонера Олексія Навального вчергове заарештували на 30 діб.