Заява заступника держсекретаря США про те що немає сенсу боротися за Україну, якщо її душу згубить корупція – чіткий натяк не населенню чи країні, а передусім президентту Порошенко.
Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив політолог Микола Давидюк, передає «Слово і Діло».
«З огляду на озвучену заяву заступника держсекретаря, в керівництва України є два варіанти реакції. Перший варіант – розпочати боротьбу з корупцією, причому почати із себе та своєї партії», – наголосив Давидюк.
Експерт не виключив, що саме на цьому тлі може бути доведена до логічного завершення справа Розенблата.
«Таким чином, це може дати натяк на порятунок «корупційної душі Порошенка» й тіла України. Але має бути не лише одна показова справа, а реальна антикорупційна діяльність у найвищих ешелонах. Затягування та маніпулювання з подальшим уникненням відповідальності найбільших корупціонерів – крах політичного іміджу на Заході», – переконаний він.
«Є ще другий варіант – готувати наступника, а ще краще, підготувати платформу для чесних і демократичних виборів. Двотермінний Кучма з нього не вийшов, але шанс бути не гіршим за Ющенка ще залишається», – резюмував Микола Давидюк.
Кому сьогодні виборці довіряють найбільше, а хто з політиків залишається в аутсайдерах, аналітики порталу з’ясовували в матеріалі «Як змінилися рейтинги провідних політичних сил і кандидатів».
Що мусять зробити українські політики до осені, дивіться в інфографіці «Які обіцянки депутати Верховної Ради мають виконати за літо?».