Чи знімуть з Добкіна недоторканність, уже не настільки важливо, як той факт, що процес запущено. Має стояти питання про обмеження імунітету всіх депутатів загалом. Чиновники, ймовірно, й самі ще не до кінця розуміють, що вони запустили цей процес.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала, оцінюючи голосування за зняття недороканності з нардепів та проведення засідання БПП за участю прем’єра в зв’язку з поданням ГПУ на Михайла Добкіна.
«Передусім для ГПУ та САП це вже принципове питання після того, що було сказано вчора на їхню адресу. Тому, з одного боку, важливо, що процес пішов. По-перше, є шанс очистити правоохоронні органи, суди саме через ці процеси боротьби з корупцією. По-друге, зняття чи обмеження імунітету стане серйозним запобіжником, щоб до ВР не прийшли такі люди, як там перебувають зараз», – зазначив Бала.
З іншого боку, на його думку, подальші подання та засідання не матимуть жодного принципового значення.
«Депутати показали вчора на голосуванні, ким вони є насправді. Більшість депутатів виглядали просто як звичайні аферисти. Вони не можуть вважатися народними депутатами. Це питання того, що рано чи пізно їм все одно доведеться за все платити», – наголосив експерт.
«Те, що відбуватиметься зараз, є не настільки важливим, оскільки після цирку зі зняттям недоторканності цю Верховну Раду важко назвати легітимною. Вони просто не розуміють, що з точки зору суспільства парламент уже делегітимізований», – резюмував Віталій Бала.
Детальніше про те, як відбувалися голосування у ВР за позбавлення депутатських привілеїв, аналітики порталу «Слово і Діло» розповіли в матеріалі «Епопея зі зняттям недоторканності з шести нардепів. Хто голосує, а хто шукає відмазки?».