Платіжний баланс України в червні 2017 року третій місяць поспіль був зведений із профіцитом, який склав $306 млн, у порівнянні з $357 млн у травні і $970 млн у квітні.
Про це повідомляє Національний банк України, пише «Слово і Діло».
За його даними, дефіцит поточного рахунку в червні, за попередніми даними, виріс до $518 млн із $194 млн місяцем раніше, тоді як у червні минулого року сальдо було позитивним - $88 млн.
«Формування негативного сальдо поточного рахунку пояснюється розширенням дефіциту зовнішньої торгівлі товарами і послугами, а також зростанням негативного сальдо рахунку первинних доходів, зокрема за рахунок виплати дивідендів», - пояснили в НБУ.
Регулятор нагадав, що у квітні цього року дозволив репатріацію дивідендів, нарахованих не тільки за 2014 - 2015 рр., а й за 2016 рік, а також спростив механізм для здійснення таких виплат.
У той же час, чистий приплив коштів за фінансовим рахунком у червні-2017 склав $825 млн проти $289 млн у червні-2016 і був забезпечений операціями приватного сектора, відзначають у Нацбанку.
«У червні тривало скорочення обсягів готівкової валюти поза банками ($553 млн, що є найвищим значенням із серпня 2016 року), яке залишилося ключовим фактором формування профіциту фінансового рахунку», - вказав регулятор.
Загалом за перше півріччя дефіцит поточного рахунку склав $1,6 млрд, що на $0,6 млрд перевищує показник відповідного періоду минулого року, проте чисті надходження за фінансовим рахунком виросли майже вдвічі - до $2,6 млрд, в результаті профіцит зведеного платіжного балансу склав $1 млрд.
Нагадаємо, в Україні дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в квітні склав 146 мільйонів доларів.