За січень - червень сумарний збиток платоспроможних банків після оподаткування склав 1,85 млрд грн.
Про це повідомив регулятор, пише «Слово і Діло».
Зокрема в першому кварталі банки отримали прибуток 4,1 млрд грн.
«Головною причиною погіршення фінансового результату стало істотне зростання в другому кварталі відрахувань банків у резерви - до 12,5 млрд грн. Більшу частину резервів сформували Приватбанк і Промінвестбанк», - пояснює НБУ.
Саме збитки Приватбанку і Промінвестбанку призвели до негативного фінрезультату по групі держбанків і групі банків з іноземним капіталом.
За перше півріччя збиток по групі держбанків склав 1,8 млрд грн (без урахування Приватбанку це була б прибуток 1,1 млрд грн), а збиток банків з іноземним капіталом - 1,1 млрд грн (без Промінвестбанку це була б прибуток 3,7 млрд грн).
Сукупний чистий прибуток банків з приватним українським капіталом за перше півріччя склав понад 1 млрд грн.
Серед позитивних тенденцій першого півріччя - зростання чистого комісійного доходу банків порівняно з аналогічним періодом минулого року на 34% і процентного доходу на 3,5%.
З 90 платоспроможних банків 70 фінустанов отримали прибуток за перше півріччя на загальну суму 8,22 млрд грн, а 20 банків - сумарний збиток 10,07 млрд грн.
За перший квартал нинішнього року кількість збиткових банків зменшилася з 33 до 21. А 69 банків в першому кварталі були прибутковими.
За перший квартал платоспроможні банки отримали прибуток 5,09 млрд грн.
В кінці квітня нинішнього року НБУ повідомив про те, що кількість проблемних банків зменшилася з п'яти до трьох.
Нагадаємо, НБУ спростив умови покупки банками єврооблігацій.
Як повідомлялося, НБУ продає прострочені кредити через майданчики США.