Начальника клініки психіатрії Головного військового клінічного госпіталя полковника Олега Друзя відсторонили від посади.
Про це заявив міністр оборони Степан Полторак у своєму Facebook, передає «Слово і Діло».
«Щойно ухвалив рішення про відсторонення від посади начальника клініки психіатрії Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» полковника Олега Друзя в зв'язку з незадовільним виконанням службових обов'язків та призначив службове розслідування», – зазначив Полторак.
Нагадаємо, 18 вересня один із демобілізованих АТОвців Мартін Брест написав пост, в якому зазначив: «Головний псіхіатр МОУ, начальник клиники психіатрії полковник Друзь Олег Васильович сьогодні на «комітеті з питань охорони здоров'я» заявив (прочитав із власної презентації), що 93% участників АТО є потенційною загрозою для суспільства («прихований ворог»). За його словами, 93% з нас – проблемні, й нас треба лікувати».
Це збурило інших АТОвців у соцмережах.
19 вересня в одному з видань з'явився блог волонтерів «Повернись живим» із текстом, в якому вони звинуватили Друзя в тому, що «полковник з Міністерства оборони вважає 93% учасників АТО «потенційною загрозою для суспільства».
У тексті розповідалося про виступ Друзя на круглому столі комітету ВР з питань охорони здоров'я, де головною темою були психологічна реабілітація учасників АТО та зменшення кількості самогубств серед демобілізованих військових.
На засіданні він заявив: «Як свідчить міжнародний досвід, учасники бойових дій після повернення до мирного життя можуть стати загрозою як для власних сімей, так і для всього суспільства. За статистикою, 93% з них потребують кваліфікованої підтримки та допомоги внаслідок дії бойових стрес-факторів. Розлади характеризуються високим рівнем конфліктності, підвищеною агресією, низькою працездатністю, загостренням і розвитком хронічних захворювань, алкоголізмом, асоціальною поведінкою, підвищенням рівня суіцидів, скороченням тривалості життя».
За спиною голови ГВКГ демонстрували слайди, де було зазначено, що 93% бійців «соромляться або перешкоджають прояву психічних проблем». При цьому над пірамідою зазначається: «це прихований ворог».
За даними Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, статус учасника бойових дій уже отримали 306,1 тис. осіб.
Цьогоріч контракт зі Збройними силами України підписали 17 тисяч осіб.