Розмови про об'єднання точаться давно. Спочатку це була радше ініціатива «Народного фронту», а зараз ініціатива надходить уже від АП. Але в реальності дуже сумнівно, що справа дійде до союзу.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Кирило Молчанов, оцінюючи заяву спікера ВР Андрія Парубія про те, що йдуть консультації про об'єднання НФ і БПП, але жодного рішення поки немає.
«У реальності мало віриться в альянс БПП і НФ. Амбіції зашкалюють в обох сторін. Говорити про якийсь квотний принцип при формуванні виконавчої влади або виборчого списку ще можна, але знову ж таки все упреться в особисті амбіції окремих «вождів», – зазначив Молчанов.
На його думку, зараз є кілька причин, чому зручно актуалізувати цю тему.
«По-перше, БПП необхідно якимось чином стимулювати «Народний фронт» до більш активної роботи в парламенті. Почалася нова сесія ВР, голосів у коаліції немає, дисципліна погана, явка нардепів – також», – пояснив політолог.
Експерт уточнив, що «Народному фронту» така ситуація на користь, тому що їхній рейтинг близький до 1%.
«Це був би такий собі символічний бонус», – додав він.
На думку політолога, сама АП не зацікавлена в об'єднанні з НФ.
«Такі особистості, як Яценюк, дуже токсичні в українському суспільстві. Якщо рейтинг БПП, припустимо, 10%, а НФ – 1%, то якщо вони йтимуть одним списком, у них не буде 11%. Це буде менший відсоток, тому що є дуже багато виборців, які налаштовані, наприклад, нейтрально до президента або БПП, але при цьому категорично не сприймають НФ або Яценюка, Пашинського, Чорновол. Це, навпаки, відверне й тих прихильників, що є в президента», – підкреслив Молчанов.
На його переконання, епопея із союзом НФ і БПП – радше технологічний прийом.
«Це маневр, щоб натиснути на партнерів із коаліції, щоб вони були більш лояльними до кадрових перестановок в уряді й стали більш ефективними на голосуваннях, запланованих на цей місяць. Реальне об'єднання є малоймовірним», – резюмував Кирило Молчанов.
Нагадаємо, днями заступник голови фракції БПП повідомив, що розглядаються кілька різних форматів – від створення нової партії до об'єднання вже наявних.
Докладніше про те, які політичні течії набувають популярності в Україні, читайте в матеріалі за посиланням.