У ситуації з положенням про мови навчання в українському законі «Про освіту» нашій державі немає за що виправдовуватися.
Про це на своїй сторінці в Facebook написала юрист Ганна Маляр, передає «Слово і Діло».
«В Угорщині офіційною мовою освіти є угорська. Представники національних меншин мають право отримувати освіту на початковому та середньому рівні мовою своєї меншини. Для цього в Угорщині діють школи для національних меншин», – констатувала Маляр.
Експерт уточнила, що таким чином угорське законодавство обмежує права національних меншин, які не представлені в кількості, достатній для відкриття цілої школи.
Натомість, за її словами, український закон «Про освіту» дає можливість сформувати клас для дітей, що є представниками національної меншини.
«В такому разі є можливість навіть у невеликої кількості дітей навчатися своєю рідною мовою», – підкреслила вона.
«Ба більше, українське законодавство дає право навіть вищу освіту здобувати мовами національних меншин. Зокрема йдеться про статтю 7 закону «Про освіту», на відміну від Угорщини, де таке право гарантоване лише на початковому та середньому рівнях шкільної освіти», – наголосила юрист.
На її думку, українська делегація в ПАРЄ має апелювати до цього, тому що в цій ситуації Україні немає за що виправдовуватися.
«Наше законодавство саме в цьому питанні відповідає всім засадам поваги до корінних народів України та національних меншин», – резюмувала Ганна Маляр.
Як відомо, невдоволення низки сусідніх країн викликають деякі норми нового закону «Про освіту», які, на їхню думку, обмежують права їхніх меншин в Україні. Зокрема, суть у тому, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.
В Угорщині заявили, що блокуватимуть українські ініціативи в усіх міжнародних організаціях та пригрозили переглянути Угоду про асоціацію України з ЄС.
Як виконує обіцянки міністр освіти України Лілія Гриневич, можна подивитися за посиланням.