Безумовно, дуже шкода, що стався такий теракт, шкода постраждалих, але якщо бути відвертими, то потрібно визнати, що в РПЛ є лише одна фігура, яка є політично вагомою.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Віктор Небоженко, оцінюючи теракт у Києві, в результаті якого постраждав народний депутат від РПЛ Ігор Мосійчук.
Замах на «радикала» та Москва
«В РПЛ є один нардеп, який реально представляє серйозну політичну цінність і є корисним, – це сам Ляшко. Всі інші, як би це зараз не прозвучало, не мають цінності в нашій політиці, а тим більше в російській», – наголосив Небоженко.
«Це дуже трагічна ситуація. Але питання в тому, де РФ, а де Мосійчук. Даремно цю історію відводять від бізнес-сектора й намагаються вивести на якийсь величезний рівень. Ляшко – яскрава політична фігура, політик-демагог, кандидат у президенти, гостро грав з олігархами. Але навряд чи можна порівнювати фігури Мосійчука й Ляшка», – підкреслив він.
«Звісно, депутати, які не виконали обіцянки, ризикують тим, що їм можуть і помститися», – додав політолог.
На його думку, РФ і Мосійчук не дуже в'яжуться між собою.
«Скоріш за все, річ у гострому конфлікті з бізнес-оточенням. Мосійчук міг щось не виконати. Його намагаються покарати. Переведення стрілок на РФ, скоріш за все, робиться, щоб відвести від економічних причин цього злочину», – припустив експерт.
Вибір місця: «Еспресо», Аваков і НФ
На думку політолога, хоч місце й людне, але річ не в каналі.
«Ніхто жодної уваги на Авакова та НФ не звертав. Аваков сам зацікавлений у тому, щоб тут не було великої політики. Політики тут не простежується, навіть незважаючи на те, що це сталося з каналом, який тримають представники НФ. Місце, скоріш за все, випадкове, й не виключено, що виконавці поспішали», – уточнив експерт.
На його переконання, Аваков не зацікавлений у політизації процесу.
«Тоді це буде вже велика гра не з Мосійчуком та Ляшком, а із самою фігурою Авакова. Йому це точно не потрібно. Він ледве уникнув кривавого конфлікту з мітингувальниками під Радою, а тут йому підкидають нову історію. Це не складна схема, голова МВС має швидко розколоти Мосійчука в питанні того, з ким він мав бізнес-контакти», – пояснюив Небоженко.
Методи злочину та синдром війни
Фахівець також звернув увагу на жорстокість теракту.
«Політолог, імовірно, постраждав випадково, а охоронець ніколи не може знати напевно, що насправді робить його роботодавець. Час дійсно зараз дуже жорстокий. Багато хто був на війні, й для них те, що могли постраждати інші, не має жодного значення. Той випадок, коли «ми за ціною не постоїмо». Дуже страшно, коли на вулицях вбивають людей», – зазначив експерт.
На його думку, такі ситуації формують ескалацію насильства.
«Багато людей з фронту, понад 250 тисяч осіб пройшли через АТО. Зараз, під час війни, набагато більше людей, які радше вдаються до насильства, ніж до судів. Та й як подати на Мосійчука? Він прийде й скаже: я націоналіст. Що суддя робитиме?», – додав він.
«У нас в принципі втрачається повага до мирних способів вирішення конфлікту. Тому люди беруться за зброю. Тим більше віри в суди немає ні в кого. Люди шукають інші способи покарання, особисті методи розправи з тим, хто їх обдурив. А в бізнесі взагалі свої закони», – резюмував Віктор Небоженко.
Додамо, сам постраждалий нардеп від РПЛ вважає, що «замовники сидять у Москві, а виконавці – київські. Не виключено, що агентура всередині патріотичного середовища».
Поліція кваліфікувала справу як теракт, а в МВС повідомили, що розглядатимуть усі версії, включаючи причетність спецслужб РФ.
Відзначимо, за даними «Слова і Діла» в «радикала» зафіксовано 113 обіцянок, більшість з яких він не виконав.