Національна суспільна телерадіокомпанія України не співпрацює з розвідкою й до роботи власкора «Українського радіо» Павла Шаройка, якого КДБ Білорусі звинуватив у шпигунстві, претензій не має.
Про це йдеться в заяві «UA:Перший» на сайті компанії, передає «Слово і Діло».
«Національна суспільна телерадіокомпанія України заявляє, що не має зі спецслужбами таких відносин, які б виходили за межі офіційних, і не співпрацює з жодною з них. Завдання та місія суспільного мовника полягають в іншому. Так буде й надалі», – йдеться в заяві.
В НСТУ зазначили, що Шаройко працює в закордонній кореспондентській мережі «Українського радіо» з 2015 року й завжди «сумлінно виконував репортерську роботу, висвітлюючи найрізноманітніші теми на замовлення інформаційної служби «Українського радіо».
«Якість репортерської роботи Павла Шаройка не давала жодного приводу для претензій ані до змісту, ані до форми його репортажів (будь-хто може переконатися в цьому, прослухавши його сюжети та включення на сайті УР)», – йдеться в заяві.
Останнім часом, за інформацією НСТУ, Шаройко висвітлював із Мінська справу зниклого громадянина України Павла Гриба, переговорний процес мінської групи, а також російсько-білоруські військові навчання «Захід-2017».
16 листопада дружина Шаройка Олена прибула з Мінська до Києва та повідомила, що 25 жовтня Павла затримав білоруський Комітет держбезпеки. Вона попросила надати чоловікові відпустку за «сімейними обставинами».
Тоді НСТУ направила офіційні запити до Міністерства закордонних справ України, Служби безпеки України та консульств України в Білорусі. Телерадіокомпанія припускає, що «відсутність будь-якої офіційної реакції чи помітної активності держави в цій справі має свої резони, незрозумілі пересічним громадянам».
«НСТУ разом із родиною Павла Шаройка сподівається, що найближчим часом українська держава зробить усе можливе для захисту свого громадянина та повернення його додому», – йдеться в повідомленні.
Раніше повідомлялося, що в день затримання українського журналіста Павла Шаройка працівник пропагандистського російського телеканалу НТВ ініціював із ним зустріч і намагався передати йому нібито «секретні документи».