Росія і ще вісім країн узгодили мораторій на комерційний рибний промисел в Північному Льодовитому океані. Як очікується, він буде діяти протягом 16 років.
Крім Росії мораторій підтримали влади Канади, Китаю, США, Євросоюзу, Японії, Ісландії, Данії та Південної Кореї, передає «Слово і Діло», пише ВВС.
Згідно з документом, вилов риби заборонений на території площею 2,8 млн квадратних кілометрів (що приблизно дорівнює площі Середземного моря).
Мораторій вводиться в якості превентивного заходу: сьогодні в Арктичної зоні ще не розвинене промислове рибальство.
«Це той рідкісний випадок, коли група країн вирішила проблему ще до її винекнення», - зазначив посол США з проблем океанів і рибного промислу Девід Болтон.
Мораторій був підтриманий екозахисних групами.
Як зазначив представник канадської групи Oceans North Тревор Тейлор, риби і морські ссавці в Арктичному регіоні тепер будуть перебувати під захистом.
У минулому велика частина Арктики була круглий рік покрита льодами, однак через глобальне потепління вони стрімко тануть, відкриваючи морським судам доступ в океан.
Раніше вісім країн домовилися про спільні операції в Арктиці.
Так само українські вчені зможуть долучитися до проведення досліджень на французьких антарктич них і субантарктических станціях.